Edebiyat Daima | Yayın İlkelerimiz

Edebiyat Daima | Yayın İlkelerimiz

edebiyatdaima.com’a eser gönderenlerin aşağıdaki yayın ilkelerine uymaları gerekir. Eserlerinizi bilgi@edebiyatdaima.com adresi üzerinden Word dosyası olarak bize ulaştırabilirsiniz.

YAYIMLANMASI İÇİN SİTEMİZE ESER GÖNDERENLERİN DİKKATİNE

EDEBİYATDAİMA.COM sitesinde yazılarla ilgili birinci önceliğimiz nitelikli ve özgün metinlere yer vermektir. Yazı ve şiirlerinizi bilgi@edebiyatdaima.com adresine Word dosyası halinde göndermeniz gerekmektedir. Mail adresimiz dışında sosyal medya hesaplarımızdan gönderilen eserler kabul edilmeyecektir.

Edebiyat Daima’ya gönderilen eserler yayın kurulumuzca incelenmektedir. Yayımlanması uygun görülen eserlerin sahiplerine mail yoluyla bilgi verilir. Reddedilen eserler için ayrıca bilgilendirme yapılmaz. Ancak eser sayısı ve iş yoğunluğuna bağlı olarak yazıların okunup değerlendirilmesi birkaç haftayı bulabilir. Edebiyat Daima her hafta cumartesi günü güncellenmektedir. Sitemizde haftalık en fazla on yazı veya şiire yer verilir. Bu sayının üstündeki eserler yayın sırasına alınarak sonraki haftalara aktarılır.

Haber, duyuru ve tanıtımlarda işlenen konuların güncel olması gerekmektedir. Ancak kitap tanıtımlarında eski kitaplar veya mevcut kitapların eski baskıları da işlenebilir.

Yayımlanması için tarafımıza gönderilecek yazılar Word formatında olmalı ve haber yazıları haricinde 400 sözcükten kısa olmamalıdır. Haber nitelikli olanlar dışında 400 sözcükten daha kısa yazılar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Gönderilecek şiir ve yazılar özgün olmalı ve daha önce hiçbir mecrada yayımlanmamış olmalıdır. Buna dergiler, gazeteler, kişisel web siteleri dâhildir. Basın bültenleri ise başında “Basın Bülteni” ibaresi ile yer alacaktır.

Küfür ve hakaret içeren, muhatabını taciz eden veya zorbalığa maruz bırakan yazılara kesinlikle yer verilmez. EDEBİYATDAİMA.COM için önce “insan” gelir ve insan onuru tartışmaya kapalıdır. Sitemizde siyasi içerikli yazılara ve yorumlara yer verilmez. Kamplaşmaya, ayrışmaya, ideolojik çekişmelere zemin hazırlayacak yazıları göndermemenizi rica ediyoruz. Demagojik nitelikli, hamasi söylemlerle kaleme alınmış yazıları tasvip etmiyoruz. Etik değerleri zorlayan, ahlaki sınırları aşan yazılara sitemizde kesinlikle yer verilmeyecektir.

Yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarına aittir. EDEBİYATDAİMA.COM bu konuda sorumluluk kabul etmez. Hukuki bir ikaz durumunda ilgili yazı kaldırılacaktır.

Web sitemiz kâr amacı güden bir organizasyon değildir. EDEBİYATDAİMA.COM sitesinde yayımlanan yazılara telif veya herhangi bir ücret ödenmez. Yazılar yayımlansın yayımlanmasın iade edilmeyecektir.

Eser sahipleri yazılarını bize göndermekle editörlerimizin metnin bütünlüğünü ve özünü bozmayacak küçük düzeltmelerini de kabul etmiş olurlar.

Eserlerin yayımlanmasıyla ilgili herhangi bir sözleşme yapılmayacak, yazı gönderen herkesin bu şartları peşinen kabul ettiği varsayılacaktır.

Edebiyat Daima Ekibi

Edebiyat Daima
ADMINISTRATOR
PROFILE

Son Gönderiler

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

En Son Gönderiler

Popüler Yazarlar